Meble do przedpokoju: szafki na buty

Wchodząc do czyjegoś domu pierwsze miejsce do którego trafiamy to właśnie przedpokój. Można uznać więc że to od niego zależy wrażenie jakie zostawimy na gościach. Rozwiązań aby przyciągnąć czyjąś uwagę jest wiele. Nie chodzi nam jednak o uczynienie tego w złym sensie tylko pozytywnym.

Opanowanie bałaganu

Warto zastanowić się co zrobić z butami, których posiadamy zwykle znaczną ilość a mnożąc przez to liczbę domowników możemy już zupełnie się zdziwić ile ich może uzbierać się pod swoim dachem. Nie powinny jednak nieestetycznie stać jedne przy drugich a czasami nawet jedne na drugich tylko muszą mieć swoje miejsce. Dzięki temu zachowamy porządek w naszym przedpokoju.

Dobieramy szafki na buty

Pozostaje więc przystosowanie odpowiedniej szafki do naszego przedpokoju, jeśli cieszymy się dużym metrażem możliwości są większe bo pasować tam będzie zarówno szafka na wymiar tak jak i gotowy mebel

Posiadając robioną na zamówienie szafę będziemy mieć możliwość przechowywania całości odzieży i butów w niej a nie upychać je na strychu lub na dnie szafy pod przymusem co sezonowej ich wymiany. Oczywiście szafki na wymiar są też zalecane do małych pomieszczeń aby wykorzystać wszystkie kąty, skosy i wgłębienia w naszym wnętrzu i móc odwiesić tam płaszcz czy odłożyć buty zimowe. Jednak gdy w naszym skromnym przedpokoju nie ma miejsca na szafę warto zakupić niewielką szafkę na buty, która będzie nam służyć sezonowo (niestety resztę obuwia należałoby umieścić w innym miejscu). W sklepach meblowych dostępne są nawet bardzo wąskie szafki z możliwością dobrania kilku z jednego modułu. Trzeba wykorzystać każde możliwe miejsce jednak z drugiej strony nie można przesadzić i zagracać przedpokoju, uniemożliwiając poruszanie się po nim. W celu powiększenia optycznego naszego wnętrza należałoby powiesić tam lustro, najlepiej naszej wielkości abyśmy mogli codziennie się w nim przyglądać i widzieć jak w całości wyglądamy w danej stylizacji każdego dnia. W małym przedpokoju szafę i szafkę na buty mogą zastąpić wieszaki przymocowane na ścianie lub pręty na których będzie można ustawiać buty.

Posiadając pełne wyposażenie, które powinno znajdować się w przedpokoju mamy gwarancję utrzymania porządku oraz prawidłowego przechowywania naszej odzieży i obuwia. Gdy spodziewamy się gości warto rozplanować dla nich miejsce aby mogli zostawić w przedpokoju wierzchnią odzież by czuli się u nas swobodnie jak 'u siebie w domu'.