Ponadczasowe wieszaki. Stylowy przedpokój

Nasz przedpokój może być urządzony w eleganckim stylu, który będzie wyglądał dobrze przez lata bo cały czas będzie modny. Wystrój się nie zestarzeje jeśli skorzystamy z ponadczasowego wykończenia jakim może być wieszak w stylu thonetowskim czyli wykonanym z dobrej jakości drewna z użyciem technologii gięcia tego surowca. Jeden z największych producentów posiadających w sprzedaży tego typu wieszaki jest firma Paged Meble. Jej założeniem jest kontynuacja konstrukcji tradycji klasycznych, drewnianych mebli.

Powstanie stylu thonetowskiego

Pomysłodawcą tego rodzaju wieszaków a także innych mebli był niemiecko-austriacki stolarz i wynalazca wykonywania mebli za pomocą ręcznego gięcia drewna, Michael Thonet. Jego nazwisko stało się w XIX wieku nazwą specyficznego rodzaju mebli. Firma Paged Meble jest jedną z niewielu firm w naszym kraju, która zajmuje się konstruowaniem thonetowskich wieszaków a także mebli. Są dostępne w bogatej gamie kolorystycznej abyśmy mogli dobrać odpowiednią barwę pasującą do przedpokoju lub posłużyć się uniwersalnym kolorem naturalnego drewna.

 

Zalety wieszaka thonetowskiego

 

Klasyczny thonetowski wieszak jest inwestycją, która się opłaci bo wywoła podziw odwiedzających nas gości a nam da satysfakcję posiadania eleganckiego i trwałego mebla. Możemy go postawić nie tylko w przedpokoju ale w biurze, w sypialni lub garderobie ponieważ zawsze przyda się dodatkowy wieszak na nasze ubrania. Służyć może także jako małe dzieło sztuki czyli poza funkcją użytkową posiadać będzie wartość estetyczną. Pośród dostępnych kolorów, na które maluje wieszaki firma Paged Meble jest czarny, szary, czerwony i fioletowy. Ten wybór niestety pociąga za sobą dodatkowe koszty (20% dodatkowo biorąc pod uwagę cenę klasycznego koloru wieszaka). Podstawowa wersja kosztuje 349 zł ale mamy gwarancję, że ten wydatek będzie inwestycją w piękny i nieśmiertelny element wystroju naszego mieszkania lub domu.