Różne typy wieszaków do przedpokojów

Nasz korytarz jest zwykle naszą wizytówką chociaż możemy nie do końca mieć tego świadomość. Jest to pierwsze pomieszczenie do którego trafiają nasi goście w celu zostawienia tam okrycia wierzchniego aby przejść dalej mieszkania czy też domu. Ważne jest więc czy poszczególne elementy wyposażenia pasują do siebie bo stanowią o naszym dobrym guście a także istotny jest wybór elementów, które będą najbardziej użyteczne. Zwykle najwięcej miejsca i uwagi poświęca się wieszakom znajdującym się na korytarzu.

Wybór wieszaka wedle upodobań

Jeśli chcemy dopasować wieszak do naszych potrzeb warto zainteresować się jakie opcje są dostępne. Najczęściej występujące typy to wieszaki stojące, które zajmują więcej miejsca w pomieszczeniu jednak zarazem mieszczą większą ilość płaszczy i kurtek co jest znaczącą sprawą jeśli mamy dużą ilość domowników lub przyjmujemy zwykle sporą liczbę gości. Oferta na rynku wnętrzarskim jest bardzo bogata więc kierować się możemy naszymi upodobaniami. Najczęściej wybieranym wieszakiem jest klasyczny typ wykonywany techniką metaloplastyki. Jest one bardzo trwały i porządny jednak może przytłaczać niektóre wnętrza skupiając uwagę tylko i wyłącznie na sobie. Niektórzy uważają, że są one zbyt surowe i ciężkie do domowych pomieszczeń.

Wieszaki dostępne w standardowych sklepach meblowych

 

W każdym sklepie meblowym znajdziemy bogatą ofertę wieszaków przeznaczonych do postawienia lub powieszenia w przedpokoju. Konstruowane są za pomocą poziomej deski z użyciem różnych gatunków drewna oraz zwykle metalowych haczyków na których możemy powiesić nasze płaszcze. Taka forma wieszaków pozwala na dobranie ich do reszty mebli bo przecież mogą być wykonane przez tą samą firmę co reszta sprzętów znajdujących się na korytarzu. Także rodzaj i kolor drewna będzie identyczny a nie tylko zbliżony do siebie co jest sporym ułatwieniem w urządzaniu tego pomieszczenia.

 

Oryginalne i nietuzinkowe wieszaki

 

Jeśli lubimy otaczać się nietypowymi sprzętami, które mogą zaskakiwać warto zaopatrzyć się w wieszak w kształcie niestandardowym, na przykład postaci, jakiegoś wizerunku czy sentencji. Jest to rodzaj wieszaków pasujący do wnętrz urządzonych w stylu minimalistycznym i nowoczesnym. Ciekawą rzeczą jest także sposób w jaki są one produkowane, ponieważ korzysta się z różnego typu tworzyw sztucznych, ekologicznych już przetworzonych surowców lub za pomocą plastyki materiałów trwałych. Decydując się na dany materiał musimy zwrócić uwagę na to czy będzie on odpowiednio trwały a także estetyczny.

 

Komplety wieszaków

 

Jeśli cieszymy się posiadaniem licznej rodziny lub przyjmujemy na co dzień dużą ilość gości warto rozważyć zakup zestawu wieszaków do przedpokoju. Posiadają one dwie listwy, jedna z nich jest do powieszenia w typowej odległości od podłogi i tej drugiej, dopasowanej do wzrostu dzieci. Można tego typu komplet zamówić jeśli mamy jakieś szczególne co do niego wymagania. Przykładem jest umieszczenie inicjałów domowników i zaopatrzenie listwy w dodatkowe miejsce na wieszanie kluczy.