Wieszak: must have w każdym przedpokoju

Wieszaki będąc nieodłącznym elementem każdego przedpokoju może sprawdzać się doskonale w innych pomieszczeniach. Dla naszej wygody warto rozważyć opcję zainstalowania go w łazience, garderobie bądź gabinecie.

Zaplanowanie potrzeb

Wieszaki zawsze znajdują się w przedpokoju, jest to tak oczywiste że niektórzy nie zwracają na nie uwagi i nie doceniają tego elementu wystroju. Warto zastanowić się czy nie przyda nam się dodatkowe miejsce w którym będziemy mogli zostawiać nie tylko nasze kurtki czy płaszcze ale także inny okrycia wierzchnie, które czasami nosimy w domu. Pozwoli to także odciążyć naszą szafę, pozwalając mieć wgląd w ubrania, które posiadamy zwłaszcza gdy się spieszymy i musimy nagle gdzieś wyjść. Możemy wtedy wziąć cokolwiek z wieszaka, narzucić na siebie i wyjść.

 

Rodzaje wieszaków

 

Wieszaki w innych niż przedpokój pomieszczeniach mogą być zupełnie niewidoczne albo wręcz przeciwnie, rzucające się w oczy i podkreślające oryginalność naszego wystroju. Ciekawym i tanim rozwiązaniem może być powrót do 'korzeni' a właściwie do gałęzi, wykorzystując je do stworzenia niepowtarzalnego wieszaka, wykonanego własnymi rękami. Jest to powrót do dawnych czasów, ponieważ wtedy po raz pierwszy wykorzystywano gałęzie jako konstrukcje na których można coś powiesić. Jeśli nie posiadamy zdolności manualnych można nabyć w sklepie meblowym i z wykończeniami wnętrz wieszak przypominający gałęzie, stojący lub do powieszenia na ścianie. Na pewno odświeży on pomieszczenie i będzie przyciągał wzrok naszych gości.

 

Osoby pasjonujące się dekorowaniem wnętrz dobierają każdy element raczej pod względem wyglądu niż jego użyteczności. Warto zastanowić się nad stworzeniem kompozycji we wnętrzu stawiając kilka takich samych lub pasujących do siebie wieszaków. Wtedy będą miały one funkcję także dekoracyjną, bardzo pożądaną u ludzi ceniących piękno.

 

Wieszak do pokoju dziecięcego

 

Jeśli chodzi o pokój dziecięcy można ożywić i rozweselić wnętrze poprzez wybranie wieszaków kolorowych w humorystycznych kształtach takich jak zwierzęta, nutki albo postacie z bajek.

 

Minimalizm i nowoczesność

 

Pomieszczenia w stylu surowym lub modernistycznym można ozdobić wieszakami z rur hydraulicznych, podkreślające wydźwięk wnętrza. Jeśli chodzi o minimalistyczny lub klasyczny wystrój należy wybrać prawie niewidoczny wieszać aby wpasował się w stylistykę na przykład wieszaki przezroczyste, wykonane ze sztucznego tworzywa albo drewniane dopasowane kolorystycznie do reszty mebli. Wszystko zależne jest jednak od naszych gustów i upodobań.