Dobieramy wieszak do przedpokoju

Wieszak, który znajduje się w przedpokoju często traktujemy niezbyt poważnie ceniąc tylko jego funkcjonalność. Prawdą jest że spędzamy dość mało czasu na korytarzu jednakże warto zatroszczyć się o jego wygląd ponieważ jest naszą wizytówką. Gdy przyjmujemy gości to pierwsze pomieszczenie do którego wchodzą więc wywiera tak zwane pierwsze wrażenie. Wieszak w przedpokoju może zdobić nasze mieszkanie już od progu przyciągając spojrzenia bo tylko o nas zależy na ile będzie oryginalny i pasujący do całego wnętrza.

Rodzaje wieszaków

Wieszaki różnią się od siebie konstrukcją co jest istotne przy wyborze bo powinien być to element funkcjonalny a nie tylko i wyłącznie ozdobny.

Wieszak wolno stojący

Pierwszą propozycją jest wieszak wolno stojący, znany nam doskonale z restauracji, kawiarni i innych gastronomicznych oraz kulturalnych przybytków. Jest on tam wykorzystywany ponieważ oszczędza miejsce więc idealnie sprawdzi się w mniejszych przedpokojach. Możemy wieszać na nim swoje okrycia wierzchnie z każdej strony więc możemy zmieścić ich więcej niż na wieszaku przymocowanym do ściany. Istnieją konstrukcje bardziej i mniej masywne, często wyposażone w parasolniki czyli zyskujemy kolejne miejsce na parasolki z którymi zwykle nie wiadomo co zrobić jeśli przyjmujemy większą ilość gości. Jeśli zdecydujemy się na taki rodzaj wieszaka należy ustawić go kilka centymetrów od ściany aby płaszcze i kurtki jej nie dosięgały ponieważ te mokre mogą spowodować zawilgocenie ścian.

Wieszak teleskopowy

Kolejną propozycją jest wieszak teleskopowy, instalowany między sufitem a podłogą co jest rozwiązaniem nietypowym i nowoczesnym jednak nadają się tylko do przestronnych wnętrz. Jego wysokość można dopasować do naszego pomieszczenia a nadaje się także do garderoby. Wytrzymuje on duże obciążenie więc jeśli potrzebujemy wieszaka na dużą ilość odzieży wierzchniej ten nada się idealnie.

Wieszak ścienny

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest jednak wieszak ścienny, dobierany do małych pomieszczeń ponieważ nie zajmuje dodatkowego miejsca. Może składać się z kilku elementów, które wybieramy w miarę naszych potrzeb lub być jednolitą kompozycją uzupełnioną półką wykorzystywaną do przechowywania czapek, rękawiczek lub szalików a także dodatkowym elementem jakim jest wolno stojący parasolnik. Tego typu wieszak można dopasować do wzrostu domowników, zwłaszcza gdy będą korzystać z niego dzieci.

Montaż i wybór wieszaków

Samo zainstalowanie wieszaka jest coraz łatwiejsze, producenci dbają o dołączenie elementów montażowych. Warto poszperać w internecie i poszukać inspiracji oraz praktycznych rad jak wykonać go samemu aby móc zaskoczyć naszych gości kreatywnym i unikatowym wieszakiem wykonanym własnoręcznie.

Zwykle wieszaki są w zestawie z półkami/szafkami na buty co zwiększa ich użyteczność, planując najkorzystniejsze wykorzystanie przestrzeni.

Jeśli zdecydujemy się już na rodzaj wieszaka należy podjąć decyzję o materiale z jakiego ma być on wykonany. Do najbardziej wyrafinowanych nowoczesnych wnętrz pasują te wykonane z metalu, chromu lub szlachetnego drewna. Są też najbardziej trwałe

Obecnie jest ogromny wybór wieszaków różnych producentów warto więc zorientować się w asortymencie i cenach a także ciekawym designie aby podjąć satysfakcjonującą decyzję.