Półki ścienne w minimalistycznym stylu: wybieramy półki wiszące do sypialni

Półki ścienne, jedne z najmniejszych elementów znajdujących się w naszym domu pełnią istotną rolę bo dzięki nim możemy zapanować nad bałaganem spowodowanym małymi elementami, które trzeba gdzieś umieścić ale tak żeby były zawsze pod ręką. Muszą być solidnie wykonane i mieć uniwersalny, nieprzemijający wraz z modą, wygląd.

 

Minimalizm

 

Dla użytkowników, którzy cenią sobie skromne i nowoczesne wnętrza zasady jakimi będą kierować się przy wyborze mebli są oczywiste, im prościej tym lepiej jednak nie wszystkich ta zasada przekonuje.

Półki wiszące w sypialni mogą pełnić funkcję nocnej szafki, oszczędza to nasze miejsce i pozwala na kreatywne wykorzystanie przestrzeni w tym pomieszczeniu. Podwieszana zabudowa może znajdować się tuż przy łóżku a najlepiej nad, żeby mieć łatwy dostęp do półki. Ciekawie i jeszcze subtelniej wyglądają pojedyncze półki wiszące nad łóżkiem, które możemy ustawić w jakiejś ciekawej sekwencji lub wpasować w zagłówek aby te dwa elementy połączyły się w całość. Nowością i najmodniejszym obecnie rozwiązaniem są tak zwane stoliki-półki zintegrowane z ramą naszego łóżka. Zaaranżować je możemy według swojego gustu a dają nam one spore pole do popisu. Podwieszane półki nadają lekkości każdemu pomieszczeniu.

 

Półki ścienne traktowane jako wiszące meble

 

Wraz z modą na podwieszane półki nastał trend także na inne podwieszane meble. Zastępują one z powodzeniem te tradycyjne a dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy przestrzeń w pomieszczeniach bo meble umiejscowione są na ścianach.

Jeśli chodzi o szafki nocne możemy wybierać pośród trzech propozycji: półki zintegrowane ze stelażem łóżka, z zagłówkiem albo zwyczajnie zamontowane na ścianie. Sami decydujemy o wysokości podwieszenia półki bo zależne to jest od naszych potrzeb i wygody. Kolejnym plusem jaki posiadają podwieszane meble poza dodatkową przestrzenią jest ułatwienie nam porządków, ponieważ mamy bezpośredni dostęp do podłogi.

 

Inne podwieszane elementy w sypialni

 

Jeśli chcemy jeszcze bardziej ograniczyć poszczególne elementy wystroju możemy pomyśleć o podwieszeniu lampki nocnej. Jest to oczywiste ze względu na rezygnację z tradycyjnego stolika chyba że zdecydujemy się na prostą i małą lampkę wolno stojącą. Jednak wiszące nad nami oświetlenie spowoduje zwiększenie subtelności wnętrza i ułatwi nam korzystanie z lampki bo światło będzie skierowane na ustawione przez nas miejsce. Wybrać możemy także kinkiet jeśli rezygnujemy z lampki nocnej a zyskujemy miejsce na drobiazgi, które zostawiamy na półkach w sypialni.