Stoły rozkładane

Meble muszą spełniać dwie podstawowe funkcje: muszą być w pełni komfortowe i praktycznie. Reguły wizualne jakie muszą spełniać to ponadczasowość i estetyka, która będzie cieszyć oko. W skrócie meble powinny spełniać warunki estetyczne i funkcjonalne.

 

Reguły jakie musi spełnić stół

 

Stół jest najważniejszym elementem w naszym domu, zwykle znajduje się w centrum i skupia całe życie towarzyskie wokół siebie. Przy nim sadzamy gości, spożywamy posiłki, pijemy poranną kawę i czytamy gazety dlatego powinien być wybierany z największą uwagą. Przybiera ona różne formy i kształty na całym świecie i chyba nikt sobie nie wyobraża aby w jego salonie czy też pokoju brakowałoby tego mebla. Jeśli mamy liczną rodzinę i często urządzamy przyjęcia warto zainwestować w duży stół jednak posiadając mniejszą rodzinę na co dzień takie ogromny stół nie zda egzaminu, Będzie przytłaczał i zajmował dodatkowe miejsce więc najlepiej zakupić stół rozkładany i w zależności od potrzeb będzie miał on mniejsze wymiary jednak gdy zjadą się goście możemy szybko powiększyć jego wymiary.

 

Klasyczny stół

 

Pod względem stylistycznym najbezpieczniejszym wyborem jest zainwestowanie w drewniany, porządny stół który posłuży kolejnym pokoleniom. Warto określić jaka wielkość stołu jest nam potrzebna bo istnieją modele które możemy powiększyć aż o 2 m. Jeśli zależy nam na zmianie wysokości stołu także można poszukać stołu z regulowaną wysokością, jest to potrzebne jeśli na daną imprezę wnosimy komplet krzeseł niepasujących do standardowej wysokości stołu. Gdy złożymy takie stół będzie przypominał ławę jaką stawia się zwykle w mniejszych pomieszczeniach więc to dobre rozwiązanie do małych mieszkań lub kawalerek gdzie nie mamy osobnego pomieszczenia na jadalnię i ławę do salonu.

 

Kształty i rodzaje stołów

 

Dobrać możemy nasz ulubiony kształt stołu pośród bogatej oferty na rynku, na przykład owalny lub prostokątny a także pod względem nóg, bo poza klasycznym rozwiązaniem czyli czterema nogami odnaleźć możemy modele z jedną, solidną nogą (wtedy minimalizuje on niewygodę związaną z siedzeniem czy jednej z nóg, która może nas uwierać lub wymuszać przyjmowanie niewygodnej pozycji przy stole).

 

Nowości na rynku meblowym

 

Nowością na rynku wnętrzarskim jest stół cateringowy, bardziej ekonomiczny i mobilny niż klasyczny, drewniany. Zazwyczaj wykonuje się go z dobrej jakości tworzywa sztucznego przypominającego drewno lub inne naturalne surowce. Fakt że może wydawać się, że nie jest tak wytrzymały jak typowy stół jest mitem ponieważ materiały sztuczne są bardzo trwałe. Bez obaw możemy więc stawiać tam ciężkie przedmioty bo nie ulegnie on uszkodzeniom mechanicznym.

 

W ofercie znajdziemy stoły cateringowe mieszczące do 10 osób a jednocześnie są one lekkie i łatwe w rozkładaniu i składaniu a po złożeniu zajmują one niewiele miejsca. Są na tyle mobilne że możemy je przenosić lub przewozić tam, gdzie zaistnieje taka potrzeba na przykład na ogród czy inną imprezę na świeżym powietrzu. W celu wydobycia z niego walorów estetycznych musimy zakryć go serwetą lub obrusem (w zależności od typu imprezy jaką urządzamy) ponieważ bez takiego przystrojenia nie będzie prezentował się zbyt dobrze.

 

Jeśli planujemy zakup stołu musimy zdecydować o kilku kwestiach aby w pełni cieszyć się z naszego wyboru. Należy zastanowić się nad jego wielkością w odniesieniu do pomieszczenia w którym będzie stał, ile miejsc przy nim potrzebujemy (także podczas większych imprez), czy na pewno chcemy jego rozkładaną wersję oraz czy będziemy wymagać od niego mobilności. Jeśli mamy sprecyzowane cechy, które musi spełnić nasz stół na pewno będzie to inwestycja na lata.